ЕЛЕКТРОПУНКТУРНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ НА НЕАЛКОГОЛЬНИЙ СТЕАТОГЕПАТИТ,ТА ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ІМУНІТЕТУ

\"стеатогепатит\"

Метаболічний синдром у хворих на неалгокольний стеатогепатит сприяє накопиченню різноманітних ендо- та екзотоксинів, спотворює метаболізм лікарських препаратів. За таких умов порушується сигнальна функція багатьох клітин внаслідок виникнення «хибних медіаторів», накопичення неметаболізованих медіаторів (зокрема гістаміну), виникнення «інформаційного шуму», що заважає розпізнаванню команд. 

Т.П. Гарник, Київський медичний університет УАНМ,  М.О. Головаха, НДІ ІНМЕД

АКТУАЛЬНІСТЬ

Метаболічний синдром у хворих на неалгокольний стеатогепатит сприяє накопиченню різноманітних ендо- та екзотоксинів, спотворює метаболізм лікарських препаратів. За таких умов порушується сигнальна функція багатьох клітин внаслідок виникнення «хибних медіаторів», накопичення неметаболізованих медіаторів (зокрема гістаміну), виникнення «інформаційного шуму», що заважає розпізнаванню команд.

Таким чином, інтоксикація сприяє дезорганізації роботи імунної системи, порушує розпізнавання свій/чужий, індукує алергізацію. Подразнення імунної системи, що виникає за таких умов, називається «псевдо алергією». Тому лікування алергії у хворих на неалкогольний стеатогепатит передбачає обов’язкову швидку та ефективну корекцію метаболічних порушень. Зробити це можливо, маючи засоби прогнозування майбутньої ефективності ліків.

Метою дослідження була розробка методів попереднього прогнозування ефективності ліків при застосуванні у хворих із патологією гепатобіліарної системи за допомогою обладнання для електропунктурної діагностики (ЕПД) (Свід. про держ реєстрацію № 6392/2007 від 26 квітня 2007р).

МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Загальноклінічні, біохімічні, апаратні (УЗД, ЕПД), клініко-статистичний аналіз.

РЕЗУЛЬТАТИ

Нами було обстежено 120 пацієнтів у віці від 03 до 76 років з патологією печінки та жовчовивідних шляхів.

Серед них дискінезія жовчовивідних шляхів за гіпертонічним типом виявлена у 23 % хворих.
Дискінезія жовчовивідних шляхів за гіпотонічним типом виявлена у 57 % хворих.
Дискінезія жовчовивідних шляхів за змішаним типом виявлена у 20 % хворих.
Неалкогольний стеатогепатит виявлено у 22% хворих.

Серед супутніх факторів розвитку неалкогольного стеатогепатиту у пацієнтів були порушення харчування, ожиріння, наявні глистні інвазії, дисбактеріоз кишківника, зловживання та систематичне самолікування лікарськими засобами, перенесені в минулому вірусні гепатити.

Серед поєднаної патології виявлені алергічні прояви до значної кількості продуктів та побутових факторів одночасно, в усіх випадках дискінезія жовчовивідних шляхів, часто хронічний панкреатит, порушення функції тонкого кишківника, атеросклероз судин, в тому числі вінцевих (ІХС) та судин мозку, дисциркуляторна енцефалопатія, гіпертонічна хвороба, остеохондроз шийно-грудного відділу хребта.

Схема лікування відповідала загальноприйнятим стандартам і коригувалась відповідно до результатів попереднього електропунктурного тестування з фармацевтичних, фітотерапевтичних та гомеопатичних засобів.

При тестуванні алергічної реакції на продукти харчування серед досліджуваних 58 зразків було виявлено алергію на від 5 до 37 зразків. Відповідно до цих результатів призначалась індивідуальна дієта. В динаміці при задовільних результатах лікування спектр продуктів, що можна вживати без обмежень, розширювався.

При тестуванні холекінетичних засобів у випадку дискінезії ЖВШ по гіпотонічному типу (за відсутності ознак наявності жовчокам’яної хвороби) з 7 фармацевтичних засобів (антраль, алахол, карсил, лив-52, фарковіт, фітоліт, фламін) в середньому
позитивно тестувалися 1-2 препарати.
Серед 7-ми використаних фітозасобів, що мають жовчогінну дію (аїр, горіх грецький, девясил, кульбаба, пижмо, полин, чистотіл) в середньому позитивно тестувалися 2-3.

При тестуванні гомеопатичних засобів серед використаних 9 преператів у розведеннях С200 і С1000 (кальціум карб, гепар сульфур, лікоподіум, меркуріум солюб, сепія, сульфур, сіліцея, туя, хелідонеум) в середньому позитивно тестувалися 1-2 засоби.

При одномоментному тестуванні засобів, кожен з яких окремо виявляв ефективність за результатами ЕПД, було виявлено випадки несумісності засобів між собою та відсутності ефекту при одночасному їх застосуванні.

Оставьте комментарий